Rubriky
Byznys

Bezpečí na schodech

K úrazu můžeme přijít velmi lehce. Neštěstí totiž nechodí po horách, ale po lidech. Tedy alespoň se to říká. Proč, to nevím.

Nuže je třeba dávat na všechno pozor, a hlavně nedělat různé skopičiny. Stokrát můžete mluvit o skocích do neznámé vody, každý rok jsou nové a nové případy.

Jenže nejen toto je nebezpečná činnost. Stát se může cokoli a kdekoli. Tak jako vás na přechodu může převálcovat ožralý šofér, tak se můžete v kuchyni opařit, aniž o to stojíte.

jednoduché zábradlí

Proto každá věc má některé ochranné věcičky, drobnůstky, pojistky a já nevím co všechno. Hlavně to mají věci, u kterých může mít úraz fatální následky. A těch věcí je obrovská spousta. Malých i velkých.

Spoustu úrazů bylo zaznamenáno při neopatrné chůzi. Vymknuté kotníky jsou jen tím nejmenším a v podstatě ani nestojí za čas o tom vůbec psát. Jenže jsou i horší úrazy, zlomené nohy a další. Nejvíce těch horších úrazů je způsobeno neopatrnou chůzí do nebo ze schodů. Proto je třeba, aby bylo všude pevné a bezpečné zábradlí na schodiště.

Toto se vyrábí většinou přímo k objednaným schodům, ale pravidlem to být nemusí. V historii se dělaly okrasné sloupky plus celá zábradlí, a to byla práce pro mistry, kteří opravdu uměli a dělali každý sloupek zvlášť. Takže se zábradlí stávala uměleckým dílem a dodnes je můžeme v některých historických objektech spatřit. Můžeme jen žasnout nad tou nádherou.

kamenné zábradlí

V dnešní uspěchané době na to není čas. Nasekají se sloupky z čehokoli, hlavně aby to celé bylo levné a už se to posílá ven, na prodej. Takže se není co divit, že dnešní zábradlí zase tak bezpečně nevypadají. Naštěstí však bývá většinou zalité do betonu, takže to není zase tak hrozné. Pokud si pořizujete zábradlí na vaše schody v domácnosti, tak si je nechejte udělat u opravdu osvědčené firmy. Například u té, která je v tomto článku doporučená odkazem.