Sedací vak není pouhou hračkou do dětského pokoje

Sedací vaky se staly jedním ze symbolů moderní doby. Obstojí v konkurenci mezi sedacími soupravami a nejsou to jen bláznivé nápady designérů, co se nudí a chtějí život nějakým netradičním způsobem oživit.

Co můžete očekávat od sedacích pytlů a vaků

Tvarování podle potřeby – zvláště pro větší velikosti sedacích vaků platí, že si je můžete vytvarovat tak, jak uznáte za vhodné. Můžete tak měnit i výšku posedu, můžete být v pololeže, anebo sedět s opěradlem. Tvarování je jednou z největších výhod této technologie.

modrý sedací vak

Možnost regulovat množství výplně – při výběru sedacího vaku dbejte na to, aby bylo možné vyměnit výplň za novou, případně nějakou odsypat či doplnit. Tím se dá regulovat tuhost vaku při posezení a platí zde přímá úměra: čím více kuliček uvnitř, tím větší tuhost a zároveň menší přizpůsobivost tvaru těla.

Pogumovaná vnitřní vrstva – jako optimální materiál potahu se u mnoha výrobků tohoto typu osvědčil nylon, je příjemný na omak a zároveň dostatečně pevný, tím pádem nehrozí, že by se pod vámi tkanina protrhla. Kvalitní výrobky mívají na vnitřní straně potahu pogumovanou vrstvu, která zabrání náhodnému průniku tekutiny dovnitř. Tím je zajištěna odolnost vůči rozvoji plísní.

dívka na vaku

Vyberte tu správnou barvu – když se pozorně zadíváte v obchodech na nabídku sedacích souprav a křesel, zjistíte, že se nám tak nějak kamsi vytratily svěží barvy. Převládá tu šedá, tmavé odstíny modré a hnědé, dokonce i černá a jen sem tam se mihne červená, krémová či bílá. To je ale zoufale málo, jen si vzpomeňte na děti, jak se radují z každé pastelové barvičky. Barva je totiž energie, zatímco šeď a černota energii spíše kradou. Dovolte barvám vstoupit do vaší domácnosti a vybírejte vlastní intuicí, co se vám líbí, nylonové potahy přímo barvami hýří od žluté, zelené a tyrkysové až k červené či fialové.