Rubriky
Moto

Motorkáři a řidiči

Pokud je něco, na co je potřeba si dávat pozor a to zejména, pokud jste aktivní řidiči, pak nejen na cyklisty, ale také motorkáře. Jakmile vykouknou první sluneční paprsky, je potřeba počítat s tím, že na cestách toho člověk může potkat více, než by zvyklý přes zimní měsíce.

Je potřeba být opatrný a to z toho důvodu, abyste nepřišli k úrazu nejen vy, ale také motorkáři a to zejména proto, že nehody na motorce mnohdy nekončí příliš dobře a to právě pro motorkáře. Takový člověk může mít po dopravní nehodě následky na celý zbytek života.

motorky na čáře

Již v autoškolách se učí, že je potřeba brát ohled nejen na sebe, ale také na ostatní. Opravdu se to neučí jen tak. Buďte na cestách skutečně opatrní.

Člověk si řekne, že by přece motorkáře nemohl přehlédnout. Opak je ale pravdou. Jestliže je člověk až příliš zabrán do řízení, skutečně si nemusí všimnout, že je zrovna za ním motorkář. Největší pozor by si měli lidé dávat zejména při napojení z připojovacího pruhu na hlavní cestu. Právě v tomto místě vzniká nejvíce dopravních nehod.

motorky na cestě

Na internetu byste našli mnoho článků, které jsou věnované dopravním nehodám a to například motorkáře a osobního auta. Možná, že máte kolem sebe někoho, kdo je vášnivým motorkářem a kdo někdy takovou nehodu zažil na vlastní kůži. Takový člověk vám jistě řekne, že se nejedná o něco, co by někomu přál. Pokud daný motorkář vyvázne jen s menším škrábnutím, pak je to jen dobře. Existují případy, kdy to daný člověk nepřežil a takových případů opravdu není málo. Sami jistě moc dobře víte, že na místech smrtelných nehod lidé umisťují kříže a květiny.

Jen málo lidí bere ohled nejen na sebe, ale také na druhé. Pokud berete za volantem ohled jen na sebe, měli byste to přehodnotit.

Je potřeba myslet na to, že nejste jediní, kteří zrovna mohou po dané vozovce jet. Dopravní nehody nemusí vždy skončit jen s lehkým zraněním. Myslete na něco takového, až příště někam pojedete.

Rubriky
Moto

Řidiči

Dnešní situace je taková, že řidičský průkaz dostane kde kdo. Stačí mít věkovou hranici a tady máš papíry. Podle toho to pak na našich silnicích vypadá. Mladí si myslí, že se jim nic stát nemůže. Jim ne, možná sousedovi, to ano, ale jim ne. A právě proto nám podél silnic přibývá křížů a pomníčků. Právě kvůli těmto lidem. Ne, nemyslete si, že ti starší jsou o něco lepší. Někteří opravdu ne. Ale přece jen mají naježděno více kilometrů, takže mají větší zkušenosti a tím lépe mohou z nouzové situace vybruslit. To, co se nepodaří mladému řidiči, ani kdyby se rozkrájel na velmi jemné nudličky, může „starý kus“ zachránit.  

vnitřek vozu

Ale je pravdou, že i mezi nimi se najdou namyšlenci, kteří jezdí opravdu hrozně. Neplatí na ně ani kamery ani pokuty, nic. Většinou jsou to synáčkové bohatých tatínků, nebo přímo oni sami. A zde, kde by měla začít šoférská výchova, se odehrává něco jiného. Tatíček pokřikuje na každého jiného neslušné nadávky a haní jejich umění řídit. Sám jezdí jako ožralý nájezdník, ale on je král silnic a kdo je víc? Takže mladý mozeček to přebírá od svého tatíka jaksi automaticky a když pak má svoje papíry, chová se ještě hůře než jeho povedený otecko.  

auto

Co proti těmto blbcům podniknout? U nás nic. Pokutě se jen vysmějí. Chce to prostě jim brát řidičáky za jakýkoli přestupek vážnějšího charakteru.  

Nedávno byl někde článek o tom, jaký je rozdíl mezi pokutami u nás a ve Švýcarsku. Šlo tehdy tuším o jízdu za sanitkou v udělané cestě. U nás je prý pokuta jen do pěti tisíc, v cizině prý padesát tisíc na naše peníze. Neověřoval jsem to, takže přesnějšími údaji nemohu sloužit. Nevím proč, ale věřím tomu. Doufejme, že vy sami jste slušní a že se s těmi vám podobnými budete setkávat na silnicích. Té druhé skupině se, bohužel nevyhnete, ale přesto. Oplácejte jim slušností a klidem, tak je nejlépe usměrníte. A když to nejde tak…