Rubriky
Moto

Motorkáři a řidiči

Pokud je něco, na co je potřeba si dávat pozor a to zejména, pokud jste aktivní řidiči, pak nejen na cyklisty, ale také motorkáře. Jakmile vykouknou první sluneční paprsky, je potřeba počítat s tím, že na cestách toho člověk může potkat více, než by zvyklý přes zimní měsíce.

Je potřeba být opatrný a to z toho důvodu, abyste nepřišli k úrazu nejen vy, ale také motorkáři a to zejména proto, že nehody na motorce mnohdy nekončí příliš dobře a to právě pro motorkáře. Takový člověk může mít po dopravní nehodě následky na celý zbytek života.

motorky na čáře

Již v autoškolách se učí, že je potřeba brát ohled nejen na sebe, ale také na ostatní. Opravdu se to neučí jen tak. Buďte na cestách skutečně opatrní.

Člověk si řekne, že by přece motorkáře nemohl přehlédnout. Opak je ale pravdou. Jestliže je člověk až příliš zabrán do řízení, skutečně si nemusí všimnout, že je zrovna za ním motorkář. Největší pozor by si měli lidé dávat zejména při napojení z připojovacího pruhu na hlavní cestu. Právě v tomto místě vzniká nejvíce dopravních nehod.

motorky na cestě

Na internetu byste našli mnoho článků, které jsou věnované dopravním nehodám a to například motorkáře a osobního auta. Možná, že máte kolem sebe někoho, kdo je vášnivým motorkářem a kdo někdy takovou nehodu zažil na vlastní kůži. Takový člověk vám jistě řekne, že se nejedná o něco, co by někomu přál. Pokud daný motorkář vyvázne jen s menším škrábnutím, pak je to jen dobře. Existují případy, kdy to daný člověk nepřežil a takových případů opravdu není málo. Sami jistě moc dobře víte, že na místech smrtelných nehod lidé umisťují kříže a květiny.

Jen málo lidí bere ohled nejen na sebe, ale také na druhé. Pokud berete za volantem ohled jen na sebe, měli byste to přehodnotit.

Je potřeba myslet na to, že nejste jediní, kteří zrovna mohou po dané vozovce jet. Dopravní nehody nemusí vždy skončit jen s lehkým zraněním. Myslete na něco takového, až příště někam pojedete.