Rubriky
Byznys

Jak stáhnout video z Facebooku?

I když má Facebook vrchol své slávy zřejmě za sebou, neznamená to, že by stále nebyl oblíbený. Stále https://www.grada.cz/atletika-cesta-na-vrchol-9209/ ho navštěvují miliardy uživatelů. Je pravdou, že v posledních letech věkový průměr uživatelů poněkud vzrostl ale stále se na něm najde i hodně uživatelů mladších generací. V době, kdy Facebook prorazil mezi širokou veřejnost, se z něj stal obrovský boom. Kdo neměl Facebook, jako by neexistoval. Pořádali se hony na lovení facebookových přátel, všichni chtěli hrát hry jako FarmVille a velmi moderní bylo psát statusy na Facebookovou zeď ve třetí osobě. Za úspěchem Facebooku stojí hlavně to, že ukázal, jak snadná může být internetová komunikace, která nám usnadňuje život. Dnes se stal Facebook významnou sociální sítí i pro různé druhy online marketingu.

facebook

Na Facebooku najdete kromě různých příspěvků, statusů, obrázků a reklam také spousta videí všeho druhu. Videa mají většinou spíše kratší délku, ale najdete tu i taková, která trvají několik desítek minut. V převážné většině se jedná o vtipná videa, ale najdete tu i recepty, dojemná videa, rozhovory a podobně. Videa se tu dají najít rozhodně kvalitní a pokud se jimi budete prodírat, brzy zjistíte, že jste na Facebooku strávili více času, než jste původně chtěli.

facebook

Co ale, když narazíte na skvělé video, které si budete chtít stáhnout, abyste si ho mohli později přehrát, pokud budete off-line? Nebo se možná bojíte, že tvůrce své video brzy ze sítí stáhne, a vy tak nebudete mít šanci se na něj znovu podívat. Pro tyto účely existuje Facebook downloader. Jak to funguje? Úplně jednoduše. Do kolonky pro URL zadáte odkaz na facebookovou stránku, na které se vaše požadované video vyskytuje a poté ho jednoduše stáhnete do svého mobilu, tabletu nebo počítače. Stahovač je zdarma, bezpečný a celý proces vám zabere jen pár desítek vteřin. Teď už se vám nikdy žádné facebookové video neztratí.

Rubriky
Byznys

Komplikace při stěhování za každého počasí

Víte, že stěhovací firmy v Praze Stehovani-mamut.cz i v jiných regionech nezastaví ani nepříznivé počasí? Je na ně spolehnutí i za deště či sněžení, pouze pokud by došlo k nějakým extrémním jevům, jako je např. vichřice, tak se pak situace řeší podle aktuálních povětrnostních podmínek. Jde ovšem o to, že některé meteorologické jevy mohou zkomplikovat situaci zejména vám v domácnosti.

kartonové krabice

Zakrytí podlahy – když se venku rozprší, stěhovací firmu to rozhodně neodradí a neznamená to, že by nasmlouvanou zakázku odmítla. Stěhuje se za každého počasí, tedy i v dešti, a pro vás to může znamenat komplikace uvnitř bytu. Je to nepříjemné zejména tehdy, máte-li na podlaze krytinu, na níž vám záleží, jako jsou např. koberce či plovoucí podlaha, což jsou materiály, kde kontakt se špinavou vodou může způsobit nevratné škody. Buďte na takovéto situace připraveni včas a mějte nachystané nařezané kartonové krabice, které položíte na podlahu a pod ně nejlépe nějaké staré koberečky či jiné kusy textilií. Papírový karton vodu nasákne a jako ochrana před vodou na podrážce bot dostatečně poslouží.

sníh ve městě

Rozbahněný terén – dalším nebezpečím je bahno, které nejen, že nosíte na botách až do bytu, ale může to na něm venku podkluzovat. Klouzat to za deště může i na trávníku a můžete si takto přivodit i nepříjemný úraz. Buďte při stěhování za deště opatrní hlavně z tohoto důvodu.

Zabezpečení balíků před deštěm – voda může být komplikací i pro zabalené předměty v krabicích, i když se obvykle nestává, že je stěhovací firma ponechá delší dobu venku na dešti, mohou se některé chatrnější krabice při navlhnutí rozlepovat nebo se mohou protrhnout. Vyplácí se proto všechny krabice převazovat dvojitě provázkem.

Námraza – nebezpečnější situace v terénu vznikají i při námraze, a jestliže se tento meteorologický jev očekává, vyzbrojte se pískem, solí, popelem a dalšími posypovými materiály a zabezpečte terén jak pro sebe, tak i pro stěhováky.

Rubriky
Byznys

Jak si zachovat koberec stále krásně čistý

Ještě nedávno byl koberec velice populární. Nenašli byste domácnost, kde by nebyl alespoň jeden koberec v místnosti. Dnes si však můžeme vybírat z různých typů podlah a proto se koberce začali postupně z našich ložnic a obýváků vytrácet. Koberce jsou totiž na údržbu náročnější a nemůžete ho jednoduše vytřít, aby znovu zářil čistotou. Avšak koberce se z trhu neztratili a můžeme je koupit v různých velikostech a barevných provedeních. Oceníte je především tehdy, pokud máte doma malé děti, které většinu času tráví právě na zemi, kde si hrají s hračkami.

vysavač

Pokud chcete minimalizovat zašpinění koberce, mějte na paměti, že na koberci se nejí a nepije. Jestliže sebe i děti toto naučíte, hned se vyhnete několika nepříjemným hůře čistitelným skvrnám. Také po koberci nechoďte v botách, se kterými chodíte venku. Boty zanechte v předsíni nebo v botníku. Hodně lidí dnes ve svých bytech chovají nějaké zvířátko. I to je potřeba ohlídat. Jedna možnost je zvířátko na koberec vůbec nepouštět, anebo věnujte čas tréninku svého psího a kočičího miláčka a naučte je, že potřeba se vykonává jinde než na vašem koberci. Koberec také pravidelně vysávejte, a pokud se chcete zbavit roztočů a koberec lehce vyčistit, pořiďte si parní čistič.

koberec

Když je váš koberec silně znečištěný a nedaří se vám jej doma vyčistit, pozvěte si domů profesionály. Ti se speciálně zabývají čištění koberců https://www.wismont-cisteni.cz/, používají nejnovější technologie a s výsledkem budete určitě spokojeni. Můžete si nechat vyčistit klasický koberec, ale také perský či vlněný. Používaná čistidla jsou šetrná vůči materiálu a vašemu zdraví. Koberec zbaví všech virů, bakterií a alergenů a odstraní z něj špínu do hloubky. Odstranění chlupů od domácích mazlíčků je samozřejmostí. Nejenže váš koberec bude čistý, ale může také krásně vonět použitím speciálního deodorantu.

Rubriky
Byznys

I skákáním se dá ubrat

Nejlepším způsobem, jak ubrat na váze, je začít dobře jíst a také pravidelně sportovat. Jako sport si může vybrat ledacos. Mezi vhodné aktivity patří i skákání.

I skákáním se dá ubrat

Dnešní mladí lidé mají mnohem horší fyzickou kondici, než měli jejich předci. Je to hodně dáno tím, že dnes už valná většina lidí nepracuje fyzicky, alespoň ne těžce, ale většinou zastává lehčí práce, případně jen sedí u počítače. To se samozřejmě musí nějakým způsobem promítnout na organismu. Jsem tlustší, a nemůže za to jen absence pohybu, ale rovněž i špatné stravování. Přeci jen hamburgery, smažené hranolky nebo kebab nepatří do zlatého fondu stravování. Není tak divu, že našinci mají stále větší potíže s obezitou, což není jen tloušťka, ale nadměrná tloušťka. A ta už může být zdraví nebezpečná.

Tandemové skákání

Není ale principiálně tak složité se nadměrného závaží v podobě tělesného tuku zbavit. V podstatě stačí ze sebe vydat více energie než přijmout. Ano, teoreticky je to snadné, ale praxe, to už je něco jiného. Často lidé nemají ani ponětí jaký si vybrat sport, aby je bavil a zároveň během něj efektivně likvidovali kalorie. Kdo chce, může se dá na běhání, na procházky po lese, jezdění na kole nebo může třeba skákat. I skákání je bráno jako aerobní pohyb, se kterým se krásně hubne. A není nutné skákat jen tak po asfaltu, je dobré si k tomu pořídit některou z moderních trampolín levně.

Je to docela zábava

Zkuste si pár vteřin skákat jen tak na místě a uvidíte sami, že to není žádná legrace a trochu se u toho zapotíte. Pak vyzkoušejte trampolínu a zjistíte, že je to nejen těžší, ale rovněž i zábavnější. Jedná se o velice příjemný druh cvičení, který pro celou plejádu lidí daleko stravitelnější než klasické běhání někde po parku. Je to dáno také tím, že trampolínu je možné užívat v soukromí své zahrady, případně, jedná-li se o interiérový model, je možné takto cvičit za zdmi svého obydlí, třeba v obýváku u seriálu.

Trampolína na pláži

Není dobré riskovat

Na kolo je potřeba si brát helmu, v případě skákání na trampolíně je vhodné vybavit svůj cvičební nástroj všemi možnými bezpečnostními prvky. Rozhodně by neměla chybět obvodová síť, případně není dobré zapomenout ani na kryt na pružiny. Obojí se dá dokoupit zvlášť.

Rubriky
Byznys

Čím se řídí zásobování lékáren

Do lékárny někdy zajde každý z nás. Ať už potřebujeme volně prodejný lék či si jdeme vyzvednout ten na předpis, většinou očekáváme, že jej ihned dostaneme. A v naprosté většině případů tomu tak je. Aby to však bylo možné, musí zásobování lékáren dobře fungovat.

To však samo o sobě nestačí. Je také nutné, aby byly dodávány přesně ty léky, které jsou potřeba. Jak ale zajistíme, aby tomu tak bylo, když jich je na trhu nepřeberné množství?

Zde nám pomůže statistika. Žádná lékárna totiž nemůže mít na prodejně všechny léky. I ony totiž mají určitou dobu trvanlivosti, a je pravděpodobné, že velká část z nich by prošla dříve, než by se stačila prodat. A asi není třeba říkat, že to by byla velká škoda.

lekarna1

Proto objednávají jen ty, které se vydávají nejčastěji, a podle toho také objednávají potřebné množství. Například léky jako Ibalgin či Paralen, které má v domácí lékárně snad každý z nás jako první pomoc při horečce, mohou být k dispozici prakticky neustále, neboť se prodávají velmi často.

Naopak velmi specifické léky na poměrně vzácné nemoci obvykle na prodejnách k dispozici běžně nebývají. Je to proto, že by v naprosté většině případů prošly dříve, než by se stačily prodat. A žádný obchod, ať už se jedná o lékárnu či kterýkoliv jiný, si nemůže dovolit jen tak prodávat prošlé zboží, aniž by na to zákazníky upozornil.

lekarna2

Je tedy jasné, že zásobovat lékárny není jen tak. Je potřeba pečlivě sledovat prodeje a podle nich plánovat, kolik kusů kterého přípravku kam dodat. I proto se tomuto problému věnují ve velkých řetězcích celá oddělení.

Samozřejmě se pravidelně stává, že zákazník potřebuje přípravek, který zrovna na prodejně není. V takovém případě je nutné mít možnost jej dodat do 24 hodin. I to je problém zásobování, které často musí jezdit denně, aby dodalo potřebné preparáty. Věřte ale, že zákazníkům to pomůže a lékárny z toho mají zisk. A o to tu jde především.

Rubriky
Byznys

Hromosvod na nemovitosti

Aby nemovitosti byli chráněny před blesky, tak potřebujeme mít hromosvod. Abyste byli přesvědčeni o jeho správné funkčnosti, tak si zaplaťte revizi.

Hromosvod na nemovitosti

Ochrana před blesky

Blesk je nedílnou součástí přírodních jevů, kterou můžeme pozorovat i u nás. Dříve jej lidé přisuzovali vyšší moci, protože má skutečně velkou sílu, zapaluje lesy a dělá velký hluk. Dnes už pro něj máme vysvětlení, ovšem je stále nebezpečný, takže jej rozhodně nesmíme podceňovat. Pro svou bezpečnost bychom měli v přírodě dodržovat základní doporučení, abychom se tomuto nebezpečí vyhnuli.

bouře a blesky

Základem je nebýt poblíž železných konstrukcí a stromů, protože jak je známo, tak ty blesky přitahují. Naopak bezpečná je budova s hromosvodem či osobní automobil, protože ten elektřinu odvede a my zůstaneme uvnitř v bezpečí. Kromě ochrany zdraví musíme myslet i na majetek, kdy nejohroženější jsou elektrické rozvody a věci, do kterých může uhodit blesk a v takovém případě je tu riziko požáru. Z tohoto důvodu je populární Prokop Diviš se svým bleskosvodem, který chrání spoustu nemovitostí po celém světě.

Funkční hromosvod

Princip bleskosvodu není nijak složitý, ale za to je velmi důležitý. Většinou to funguje tak, že nejdříve se na nejvyšší místo budovy umístí kovová vodivá tyč. Vycházíme totiž z toho, že blesk přitahují vysoko umístěné a vodivé předměty. Následně se jej však potřebujeme efektivně zbavit. Proto z tyče svedeme dostatečně silné vodiče a ty zakopeme do určité hloubky. Tím se zajistí dostatečné uzemnění. V domácnosti je u dražší elektroniky zapojené v síti doporučeno používat přepěťovou ochranu.

střecha s hromosvod

U starších hromosvodů je dobré mít přehled, jestli v pořádku fungují, takže raději proveďte revizi. Ta bývá důležitá i pro pojišťovny, protože kdyby blesk způsobil požár domu a zjistí se, že jsme neměli fungující revizi či hromosvod, tak se může stát, že nám pojistka vyplacena nebude. Revize hromosvodů cena se odvíjí podle nemovitosti či počtu svodů. Vzhledem k tomu, že může zachránit životy a majetek je velmi nízká.

Rubriky
Byznys

Bezpečí na schodech

K úrazu můžeme přijít velmi lehce. Neštěstí totiž nechodí po horách, ale po lidech. Tedy alespoň se to říká. Proč, to nevím.

Nuže je třeba dávat na všechno pozor, a hlavně nedělat různé skopičiny. Stokrát můžete mluvit o skocích do neznámé vody, každý rok jsou nové a nové případy.

Jenže nejen toto je nebezpečná činnost. Stát se může cokoli a kdekoli. Tak jako vás na přechodu může převálcovat ožralý šofér, tak se můžete v kuchyni opařit, aniž o to stojíte.

jednoduché zábradlí

Proto každá věc má některé ochranné věcičky, drobnůstky, pojistky a já nevím co všechno. Hlavně to mají věci, u kterých může mít úraz fatální následky. A těch věcí je obrovská spousta. Malých i velkých.

Spoustu úrazů bylo zaznamenáno při neopatrné chůzi. Vymknuté kotníky jsou jen tím nejmenším a v podstatě ani nestojí za čas o tom vůbec psát. Jenže jsou i horší úrazy, zlomené nohy a další. Nejvíce těch horších úrazů je způsobeno neopatrnou chůzí do nebo ze schodů. Proto je třeba, aby bylo všude pevné a bezpečné zábradlí na schodiště.

Toto se vyrábí většinou přímo k objednaným schodům, ale pravidlem to být nemusí. V historii se dělaly okrasné sloupky plus celá zábradlí, a to byla práce pro mistry, kteří opravdu uměli a dělali každý sloupek zvlášť. Takže se zábradlí stávala uměleckým dílem a dodnes je můžeme v některých historických objektech spatřit. Můžeme jen žasnout nad tou nádherou.

kamenné zábradlí

V dnešní uspěchané době na to není čas. Nasekají se sloupky z čehokoli, hlavně aby to celé bylo levné a už se to posílá ven, na prodej. Takže se není co divit, že dnešní zábradlí zase tak bezpečně nevypadají. Naštěstí však bývá většinou zalité do betonu, takže to není zase tak hrozné. Pokud si pořizujete zábradlí na vaše schody v domácnosti, tak si je nechejte udělat u opravdu osvědčené firmy. Například u té, která je v tomto článku doporučená odkazem.

Rubriky
Byznys

Chutná a bohatá maďarská kuchyně

Jednoduché přísady, jako je maso, sýry, zelenina a hodně aromatické koření jsou základem pokrmů, která jsou mezi ostatními jídly vždy rozeznatelná. Právě pro svou odlišnost je tato maďarská kuchyně ceněná. Nám není tak moc vzdálená a řadu receptů jsme si „počeštili“.

Abyste si tyto pokrmy vychutnali, měli byste navštívit Maďarsko a najít si pár hodin na pořádný oběd třeba uprostřed Budapešti. Je potřeba ochutnat vše, od polévky přes maso vařené na různé způsoby, šťavnaté zeleninové přílohy až po originální dezerty.

Maďarský gulyas je známý po celém světě a je to asi nejoblíbenější pokrm z této země. Nepleťte si ho ale s našim českým gulášem. Maďarský gulyas je polévka, která je pojmenovaná podle starodávného způsobu přípravy vaření v kotlíku. Existuje několik receptů, ale základní ingredience jsou hovězí maso, brambory, paprika, sádlo a koření paprika. Právě paprika koření je chloubou maďarské kuchyně a její kvalita je nenapodobitelná. Konzumuje se jak sladká, tak pikantní a je základem mnoha receptů.

gulas

Pokud jde o gulyas, je to jídlo, které uspokojí i ty největší gurmány. Každý kuchař má svůj recept, který je jeho tajemstvím. Můžete se setkat i s různými obměnami, kdy najdete v pokrmu zelí, nebo místo brambor rýži.

Lángos také není třeba dlouze představovat. V Maďarsku je to klasické pouliční jídlo, jako je u nás párek v rohlíku. Jde o velkou smaženou placku posypanou sýrem, různě vylepšenou například zakysanou smetanou. Jídlo díky své sytosti a chuti našlo brzy místo i v našich pouličních bistrech.

langos2

Töitött kaposzta je jednoduché a oblíbené jídlo, které se konzumuje hlavně ve vánočním období. Jde o nasolený zelný list plněný mletým masem a rýží s kořením. Vaří se v hrnci spolu se slaninou nebo klobáskou a s paprikou.

Velice oblíbené jsou v Maďarsku polévky. Určitě by vás svojí temně rudou barvou zaujala višňová polévka. Překvapivě není sladká a je výborná. Všichni, kdo rádi slaví tam, kde teče alkohol proudem, si v Maďarsku rádi dají opilou polévku, která je plná zakysaného zelí a má za úkol posilnit žaludek, aby slavnost všichni přežili ve zdraví.

Rubriky
Byznys

Půjčovna dodávek v Praze vám vypomůže se stěhováním

Dokážete si vybavit záběr na Fazekašovu rodinu ve filmu Kulový blesk, jak si v poklidu před domem užívají ranního slunce, popíjí v posteli kávu a pozorují hrající si děti na trávníku? Je zde s trochou nadsázky divákům naznačeno, že stěhování přece jen nemusí být žádným traumatem, a že jej lze přečkat bez úhony. Doktor Radosta (Rudolf Hrušínský) sice oponuje, že to není, cituji: „jako sebrat peřiny, děti a jít“, ale my vám rovněž naznačíme, že takový postup možný je. Rozhodující je hlavně příprava:

dálniční provoz

Speciality nechte stěhovákům – každý byt zvládnete přestěhovat sami, pokud se na to dobře připravíte, ale přece jen jsou někdy nestandardní situace, kdy to sami nedokážete, nebo jen s obtížemi. Jsou to hlavně velmi objemné a těžké věci, které vyžadují kamion, speciální techniku, více silných paží současně, příliš mnoho pater bez výtahu nebo speciální postupy. Půjde-li např. o jednu těžkou pračku, chladničku a dva dlouhé koberce, nebude to rozhodně investice, která protáhne vaši peněženku dokonalým průvanem. Na to ostatní si můžete pronajmout vůz z půjčovny dodávek Praha:

medvídek v krabici

Rozeberte, co se rozebrat dá – většina nábytku se dnes vyrábí jako stavebnice a není tak obtížné jej rozmontovat a znovu sestavit. Každý díl pečlivě balte do flexi fólie, vše si poznačte včetně postupu práce, pořizujte fotky, využívejte sáčků na zip pro ukládání spojovacích komponentů. Desky nábytku pak snadno odnesete i po schodech, zvládnou to mnohdy i ženy.

Vše v krabicích – správná organizace balení věcí do krabic je základem úspěchu. Označte je tak, aby ty nejtěžší a s velkou nosností byly v úložném prostoru dodávky vespod, nahoru přijdou křehké věci a květiny v otevřené krabici nebo v prádelním koši. Mějte vše zabaleno předem, ještě předtím, než si vyzvednete objednaný vůz z půjčovny. Ukládání věcí do dodávky musí probíhat tak, že nejblíže kabině bude to nejtěžší (kvůli těžišti). Vyplatí se předem namalovat si plánek útrob auta a věcí tak, jak je tam budete postupně skládat a uvidíte, že si poradíte i vlastními silami a důvtipem.

Rubriky
Byznys

Stěhování bez námahy

Stěhování bez pochyby patří k věcem, které jsou radostné i smutné. Člověk se těší na nový domov a nové zážitky, které bude se svojí rodinou, či druhou polovičkou sdílet. Ovšem před samotným nastěhování musí přijít také vystěhování a převoz, který je noční můrou pro všechny. Pokud se chcete tomuto shonu vyhnout, oslovte firmu stěhování bytů Praha, která se postará o celý proces za Vás.

Stěhování

Není nic jednoduššího, než zamířit na webové stránky firmy a vyplnit jednoduchý formulář, kde zadáte základní informace. Bude se jednat o vaše iniciály, adresu nakládky, nadzemní patro bytovky, popřípadě výtah, místo vykládky a samozřejmě přibližný termín stěhování. Po té se Vám firma ozve a domluví se s Vámi na podrobnosti.

Před samotným vyplněním formuláře, se můžete podívat na reference, které před Vámi zanechali zákazníci, ať už ty kladné či záporné. Nezapomeňte se na webových stránkách podívat také na aktuality, kde se píší slevy, které firma nabízí. Mezi ně patří třeba sleva na služby pro seniory, školy a instituce, či dětské domovy. Samozřejmostí je také ceník služeb, které firma poskytuje a to včetně obalového materiálu a skladování, které je podrobně rozepsané.

Stěhování (5)

Firma si vždy zakládá na spokojenosti zákazníků a není problém se domluvit na stěhování nejrůznějších věcí. Díky tomu, že firma přistupuje, ke každému stěhování individuálně se dají domluvit určité výjimky. Na prvním místě jsou vždy tři věci a to spolehlivost, dochvilnost a samozřejmě rychlost provedených prací. Mimo klasické stěhování firma nabízí také stěhování těžkých břemen, montáže a demontáže nábytku, či vyklízení nemovitostí. Po telefonické domluvě jde také domluvit nezávazná prohlídka technikem.

Stěhování proto nechte udělat profesionály, kteří vědí, co dělají. Nejen, že jsou plně proškoleni, ale už nějaké ty roky stěhují a ví, co je nejlepší a nejrychlejší volbou. Proto vsaďte na osvědčené služby, které se vyplatí.