Rubriky
Byznys

Komplikace při stěhování za každého počasí

Víte, že stěhovací firmy v Praze Stehovani-mamut.cz i v jiných regionech nezastaví ani nepříznivé počasí? Je na ně spolehnutí i za deště či sněžení, pouze pokud by došlo k nějakým extrémním jevům, jako je např. vichřice, tak se pak situace řeší podle aktuálních povětrnostních podmínek. Jde ovšem o to, že některé meteorologické jevy mohou zkomplikovat situaci zejména vám v domácnosti.

kartonové krabice

Zakrytí podlahy – když se venku rozprší, stěhovací firmu to rozhodně neodradí a neznamená to, že by nasmlouvanou zakázku odmítla. Stěhuje se za každého počasí, tedy i v dešti, a pro vás to může znamenat komplikace uvnitř bytu. Je to nepříjemné zejména tehdy, máte-li na podlaze krytinu, na níž vám záleží, jako jsou např. koberce či plovoucí podlaha, což jsou materiály, kde kontakt se špinavou vodou může způsobit nevratné škody. Buďte na takovéto situace připraveni včas a mějte nachystané nařezané kartonové krabice, které položíte na podlahu a pod ně nejlépe nějaké staré koberečky či jiné kusy textilií. Papírový karton vodu nasákne a jako ochrana před vodou na podrážce bot dostatečně poslouží.

sníh ve městě

Rozbahněný terén – dalším nebezpečím je bahno, které nejen, že nosíte na botách až do bytu, ale může to na něm venku podkluzovat. Klouzat to za deště může i na trávníku a můžete si takto přivodit i nepříjemný úraz. Buďte při stěhování za deště opatrní hlavně z tohoto důvodu.

Zabezpečení balíků před deštěm – voda může být komplikací i pro zabalené předměty v krabicích, i když se obvykle nestává, že je stěhovací firma ponechá delší dobu venku na dešti, mohou se některé chatrnější krabice při navlhnutí rozlepovat nebo se mohou protrhnout. Vyplácí se proto všechny krabice převazovat dvojitě provázkem.

Námraza – nebezpečnější situace v terénu vznikají i při námraze, a jestliže se tento meteorologický jev očekává, vyzbrojte se pískem, solí, popelem a dalšími posypovými materiály a zabezpečte terén jak pro sebe, tak i pro stěhováky.