Rubriky
Internet

Podlahové vytápění vám zvýší bytový komfort

Instalatéři nonstop zvládnou zavést i podlahové vytápění a mohou se vám o něj postarat, i co se týče údržby a případné závady či přímo havarijního stavu. K těm nedochází sice tak často, a pokud dojde, existuje snadný způsob vyhledání úniku vody, tak není nutné kvůli jedné trhlince rozkopávat celou podlahu.

instalatérské rozvody

K tomu, aby vás někdo přesvědčil o výhodách podlahového vytápění, nepotřebuje příliš mnoho argumentů ani snah, stačí uvést ty základní, která lákají mnohé z nás již spoustu let. Kdo někdy topení v podlaze vyzkoušel v reálném provozu, tedy nejen na nějaké prezentační ukázce, ale v každodenním režimu chodu domácnosti, pravděpodobně nebude chtít nic jiného. Někdy to není tak snadné prosadit nebo vůbec realizovat, což platí samozřejmě pro vícepodlažní bytové domy, ale máte-li tu možnost, rozhodně neváhejte. Nebo se alespoň přesvědčte – zčásti argumentací a zčásti na vlastní kůži.

regulátor topení

Rovnoměrně rozložené teplo – topení v podlaze využívá fyzikálního jevu šíření tepla sálavým způsobem, konkrétně to znamená, že teplo stoupá z celé plochy místnosti současně směrem vzhůru, ihned se smísí vzduchem studeným, a vytváří příjemné klima již od prvopočátku. U radiátorů musí teplo nejprve vystoupat kolmo vzhůru do stropu, a až se prohřeje strop, teprve pak se bude prohřívat zbytek místnosti. Proto se také stává, že při vytápění radiátory je u podlahy chladněji a u stropu tepleji (teplý vzduch je lehčí, než studený).

Teplo na chodidla – teplo od nohou je vždy nesmírně příjemné a bývá prvotním impulzem k osobní spokojenosti. Chodidla jsou totiž opatřena mnoha citlivými body a ty nám pomocí nervové soustavy dávají jasně najevo, co je příjemné, a co není. Proto je také tak účinná reflexní masáž chodidel, a pro některé z nás jsou chodidla i jistou erotogenní zónou. Dopřát si teplo na bosé nohy i v zimě, a přímo doma na podlaze, je skutečně něco úžasného.