Rubriky
Byznys

Zdravý mexický kaktus

Když se řekne kaktus ve spojení s Mexikem, téměř každý si vybaví tequilu. Kromě pouštního sukulentu agave tequilla, z níž se tento slavný alkoholický nápoj vyrábí, se začíná proslavovat jiný kaktusovitý zástupce této země. Tentokrát coby prostředek na hubnutí a odbourávač stresu. Řeč je o zatím ne příliš známém nopálu. To se ale jistě brzy změní…

cactus-949234_960_720

Nopál je rostlina z kaktusovité čeledi Opuntia, jehož konzumace má blahodárný účinek na lidské zdraví. Navíc je to skvělý podpůrný prostředek při hubnutí, protože má vlastnost ovlivňovat vstřebávání cukrů a tuků v trávicím traktu, čímž vlastně snižuje energetickou hodnotu potravin. Tím, že obsahuje velké množství vlákniny, dodává navíc pocit nasycení. Dále také snižuje chuť k jídlu, zejména pak na sladkosti. A ještě jedno plus – pomáhá též proti celulitidě.

Za všechny tyto skvělé vlastnosti vděčí samozřejmě svému neobyčejnému složení. Obsahuje celou řadu vitaminů B, dále A a C, nechybí ani minerály (vápník, hořčík, sodík, draslík, železo) a mnoho dalších důležitých živin.

nopales-2223296_960_720

Nopál je tak skvělý, že dokáže pomoci při léčbě cukrovky, protože vlastně upravuje a snižuje hladinu cukru v krvi. Dále snižuje hladinu cholesterolu v krvi, čímž působí preventivně proti vzniku cévních onemocnění. Další jeho skvělou vlastností je to, že zvyšuje odolnost proti stresu, zmírňuje deprese a stavy úzkosti. Díky tomu, že pozitivně upravuje vylučování žaludečních šťáv, pomáhá též při léčbě žaludečních problémů.

K nám se tato rostlina dostává v podobě prášku, který se rozmíchá ve vodě či džusu. Konzumuje se pak nejlépe 20 minut před plánovanými hlavními jídly (snídaně, oběd, večeře). Takto připravený nápoj má velice nízkou kalorickou hodnotu a navíc do těla dodá potřebné tekutiny. Díky již zmiňované vlastnosti snižování kalorické hodnoty ostatních jídel, je pro hubnutí tím pravým pomocníkem.