Žijí v Dračích horách draci?

Dračí hory je nejvyšší pohoří v jižní Africe. Jeho vrcholky hor dosahují až do výše 3482 metrů nad mořem. V Dračích horách sice nejspíše draci nežijí, ale nalézá se zde veliké množství přírodních rezervací a také druhý nejvyšší vodopád na světě, který nese jméno Tugela Falls.

vodopád

§ Svůj název dostalo pohoří od dánských osadníků, kteří se na toto území Jižní Afriky začali stěhovat na přelomu sedmnáctého, až osmnáctého století. Nyní jsou Dračí hory zapsány na seznam světového dědictví.

§ Pohoří se počítá mezi jednu z velkých přírodních krás Jihoafrické republiky. Celkově měří přes 1000 kilometrů a odděluje vnitrozemí od přímořské krajiny, která je obklopena Indickým oceánem.

Tato rozeklaná země patří hrdým černošským národům. Právě zde se často tvořily dějiny celé Jihoafrické republiky. To jsou všechny zdejší:

hory

§ skalnaté vrcholy
§ stolové hory
§ vodopády, které se řítí z obrovských výšek
§ údolní potoky a říčky
§ stále ještě panenská a čistá příroda
Pouze když nebudete chvátat, a budete věnovat dostatek času této nevšední oblasti, teprve potom na svých toulkách poznáte nádheru zdejších údolí a kopců. Toulejte se Dračími horami a zdejšími vodopády. Protože Dračí hory mají jednu z nejkrásnějších scenérií a spěchat z nich dolů, na pobřeží by bylo rouhání.

Národní park Royal Natal

Tento národní park je sice nejnavštěvovanější, ale nikdy zde nebývá takové množství lidí, abyste si nemohli užít krásu tohoto parku. Po tomto parku je možné se pohybovat na koních, ba i na horských kolech. O to více můžete obdivovat nádheru místní panenské přírody.

Tugela, druhý nejvyšší vodopád světa
Říčka Tugela protéká až ke kolmé stěně stolové hory Amphitheatre, kde se řítí dolů vodopádem. Přirozená hranice Dračích je jako pevná, nepřekonatelná stěna, která odděluje dva světy.
§ Svět náhorních planin, které se otevírají do vnitrozemí.
§ Svět pobřeží Indického oceánu.