Rubriky
Sport

Sjezdovky u Brixenu

Jedním z oblíbených cílů jak milovníků lyžování, tak těch, kteří dávají přednost pěší turistice, je historické městečko Brixen. Které leží v Jižním Tyrolsku, poblíž průsmyku Brenner. Množství hotelů, které se v jeho blízkosti nacházejí, umožňuje ubytování všem, kteří nejenže rádi sportují. Ale rovněž se na svých cestách nechávají překvapovat kulturními zajímavostmi jednotlivých lokalit. A tak, pokud jenom trochu vybude čas, po dni stráveném na sjezdovce, se vypraví prozkoumat centrum tohoto malebného místa. Už při vyslovení jeho názvu, Brixen, si všichni vybavíme spisovatele Karla Havlíčka Borovského. Jeho dramatický osud, kdy byl vyhoštěn z rodné vlasti a zbytek života trávil v Brixenu.

Lyžař

Dodnes je možné navštívit jeho dům, ve kterém žil. Stačí si jenom v informačním centru vyzvednout letáček s mapkou. Obzvláště turisté, kteří si na pěších túrách mohou dopřát více času prohlídkou historických památek, objeví i další skvosty. Pro nadšené lyžaře je ideální k ubytování místo, ze kterého je výhled přímo na sjezdovku. Což usnadňuje každodenní přesun. Obzvláště pokud jste vyrazili s dětmi. Hotely, které jsou poblíž Brixenu, jsou vybaveny vším potřebným. Nejen dokonalým servisem, ale i forma stravování formou švédských stolů je oceňována všemi, kteří se ze svahu vracejí až vpodvečer.

Sjezdovka

Rovněž jsou často využity jak sauny, tak bublinkové koupele. Které jsou v dnešní době v každém hotelu samozřejmostí. Alpské sjezdové lyžování je sportem, ke kterému je nezbytná dokonalá výstroj. Která se dá v některých horských střediscích i zapůjčit. Velkou výhodou jsou husté sítě vleků a lanovek. Umožňující rychlé spojení s vrcholky kopců. Kromě klasického sjezdu je možné z nich sjíždět různými styly. Jak základním slalomem, tak obřím či superobřím. Alpská kombinace je vhodná pro sportovce, kteří rádi mění způsoby jízdy a v současnosti je často vidět lyžaře, absolvující sjezd s použitím carvingových oblouků. Tento styl si oblíbili především mladí lidé. Pro ty starší jsou ideální běžky. Které jim pomáhají udržet kondici na dobré úrovni.