Rubriky
Peníze

Peníze jsou potřebné

Nenajdeme na světě člověka, který by měl takové zásoby všeho potřebného i nepotřebného a jenom teoreticky použitelného a který by měl už definitivně zajištěné všechny potřebné služby a zaplacené odvody, a tudíž už by nepotřeboval žádné peníze, jimiž se to vše zmíněné financuje, když je to třeba. Každý z lidí naopak peníze potřebuje, a to často i ve velkém množství, aby svůj normální život zvládnul. Jenže skutečnost, že jsou peníze potřeba, neznamená, že jich my lidé máme pokaždé tolik, kolik jich mít potřebujeme. Někdy s nimi sice vycházíme docela spokojeně, ale někdy nám tyto také mohou chybět, a to i dost citelně.

finská mince

A co se dělá, když někdo z lidí potřebuje peníze, ale postrádá je, a tak nemá čím zaplatit těm, jimž by platit měl? Samozřejmě – v takových situacích si my lidé peníze půjčujeme. Ale půjčujeme si je pochopitelně jenom tehdy, když najdeme někoho, kdo by nám je poskytnul.

A je takové hledání snadné a vždy završené úspěchem? Jak všichni víme, není. Najít někoho, kdo by člověku v tísni půjčil, je komplikované úměrně tomu, jak na tom takový žadatel po ekonomické stránce je, a ne každý nakonec potřebnou finanční pomoc v podobě půjčky získá.

ležící eura

Ovšem určitě ji získá ten, kdo je majitelem nějaké vhodné nemovitosti. I kdyby tomu odmítli pomoc v bance, je tu vždy aspoň nebankovní společnost a nebankovní americká hypotéka. Tedy půjčka, u které se nezaručuje její splácení ani přehnaně vysokými příjmy dlužníka, ani jeho čistými registry dlužníků a dalšími přednostmi. Tady se zaručuje vrácení půjčených peněz dáním nemovitosti do zástavy. A kdo takovou zástavu nabídnout může, má své jisté. Tomu tu půjčí, a to ať už potřebuje peníze na cokoliv, od spotřeby až po investice do podnikání. A půjčí mu tu dokonce i rychle a vcelku výhodně, a to i docela velké částky, které mohou lidský život skutečně pozitivně ovlivnit.