Rubriky
Produkty

Palety pro přepravu materiálu

Snadná manipulace
Když se podíváme na to, jaký typ dopravy je u nás rozšířený, tak z velké části se jedná o kamionovou, čehož jste si jistě všimli, protože dost často můžeme na silnici nějaký ten tahač s návěsem potkat. Přispívá tomu také to, že jsme ve středu Evropy, a proto přes nás proudí doprava do různých zemí. Pochopitelně nebudeme do návěsu nosit zboží po jednom kuse ručně. Samozřejmě náklad musí být uvnitř dobře upevněný, aby z bezpečnostního hlediska bylo vše v pořádku.

dřevěná paleta

Vhodné je proto používat palety, na které naložíme dost zboží, protože mají velkou nosnost. Jednotlivé kusy tedy můžou být v krabicích, které naskládáme na sebe a následně je stáhneme k sobě strečovou fólií. Takto je vše v pořádku, přičemž citlivé výrobky můžou být ještě fólii, aby na ně nepůsobila vlhkost a prach. Takto celou paletu i se zbožím nabereme vysokozdvižným vozíkem a můžeme ji s ním přemístit kam budeme potřebovat.
Plastová varianta
Klasickým typem je europaleta, která je vyrobená ze dřeva a má uvedeny hmotnosti, které je schopna unést. Těmi se můžeme bez potíží řídit, protože na tento typ se vztahují jisté normy, které se musí dodržovat a je opravdu bytelná. Další výhodou je to, že ji můžeme nabrat vysokozdvižným vozíkem že všechny stran, což výrazně usnadňuje manipulaci, protože v mnoha případech nemusí řešit, z jaké strany k ní nechat přístup pro nabrání.

Euro palety

Dalším typem, který můžeme pořídit jsou palety z plastu, a to třeba konkrétně plastovou paletu 1200×1000, přičemž na výběr jich je samozřejmě více rozměrů. Používají se například v potravinářském promyslu, protože u něj je potřeba opravdu dobrá čistota. Tento typ palet má výhodu v tom, že se dá snadno čistit, takže o čistotu se bát nemusíme. Zároveň je jejich výhodou mnohdy nižší hmotnost a dobrá životnost. Výrobci při konstrukci využívají různá žebra, takže nosnosti se obávat nemusíte.