Rubriky
Kultura

Oslava Dne dětí klepe na dveře

Jedním z dárků, kterým nelze šlápnout vedle, je vstupenka na divadelní představení. Hurvínek mezi osly je jedním z těch, na které budou děti dlouho vzpomínat. Protože tolik zábavy a smíchu, jež toto představení přináší, rozesměje všechny. Jak děti, tak rodiče. Hurvínek se v něm rozhodne, že už nebude ve škole marnit čas a jeho přání se mu vyplní. Průvodcem je mu osůbka s oslíma ušima a ta ho zavede do města Oslova. A diváci se na tento výlet vydají společně s Hurvínkem. Nechybí ani Mánička, která se ho snaží zpočátku zadržet. Ale děj se odehraje navzdory jejím protestům.

Oslava Dne dětí

Na divadelní hru Pozor, Zorro je možné pozvat i starší děti. Je sice loutková, ale přináší příběh hrdiny plný kouzel. Komedie, ve které padne minimum slov, ale uděje se spousta akcí. Doprovozených živou hudbou. Která vyvrcholí odhalením toho záhadného muže pod maskou. Jakoubkovo splněné přání je rovněž loutková hra, inspirována pohádkovým příběhem. Osud malého chlapce, který žije v chaloupce uprostřed divokých hvozdů se svým tatínkem, vtáhne do děje hned od počátku všechny diváky. Bez rozdílu. Jak děti, tak dospělé. Tři příběhy Umberto Eco jsou divadelním představením francouzské komedie.

Vstup do divadelního sálu

Na které pozvěte své dospívající děti, které spolu s vámi ocení jak autora, tak zajímavé zpracování. Ve stejném divadle je na programu i Putování s pantomimou. Které je věnováno Davidu a Goliáši. Svoje si v něm opět najdou všichni. Jak děti v předškolním věku, tak i středoškoláci. Hravou formou je všem předvedeno, jak se dochází k přeměně herce na mima. Ukáže, jak je lidská představivost úžasná. A dokáže, jak jednoduše lze se stát součástí děje na jevišti. Kniha džunglí se stala předlohou stejnojmenného divadelního představení. Hlavní hrdina je lidské mládě Mauglí. Ten je zachráněn vlčí smečkou. Vlčí matkou a vlčím náčelníkem Akélou. V té se učí, jak prožít život v souladu s pravidly soužití s ostatními i přírodního řádu. Dobrým učitelem je mu moudrý medvěd Balú, pardál Baghíra a had Ká. A nezapomenutelný slon Háthí.