Nakupujte ojetý vůz s odborníkem

Je důležité, aby se každé ojeté auto nechalo vždy důkladně prověřit odborníkem. Ten, který je v takovém oboru znalý, s vámi provede zkušební jízdu a hlavně diagnostiku vozu. Pokud zjistí vážné nedostatky, budete díky tomu vědět, zda od samotné koupě odstoupit nebo jaké by byly náklady na opravu. Na každé předváděcí jízdě by vás měla zajímat ovladatelnost a odborník by se měl soustředit na různé zvuky, jako je například klepání, vibrace aj. a dále také na teplotu motoru apod.
cadillac escalade.jpg
Měli byste už na samém začátku počítat s tím, že u ojetých vozů se vždy může objevit něco, čemu bude potřeba věnovat větší pozornost a nějakou další finanční injekci. Nikdy nevěřte tomu, že je vůz téměř bezúdržbový a bez investic, jelikož se jedná pouze o obchodní trik, který využívají snad všechny autobazary.
Pomoc by vám možná mohl i internet. Tam totiž naleznete spoustu diskuzních fór, recenzí apod. Takový vůz si můžete vybrat buď v autobazaru, anebo jej zakoupit přes inzerát. Vždy je ale výhodnější pokud se poradíte s někým, kdo se v takových věcech vyzná a s kým budete nákup ojetého vozu konzultovat. Pokud máte možnost a víte o nějakých diskuzních fórech, určitě byste je měli navštívit. Dozvíte se zde totiž mnoho podstatných informací. Vždy samozřejmě záleží na tom, jak se danému výrobci podaří vyrobit výrobní série, jak s daným vozem předešlý majitel zacházel, jaká je údržba apod. Vždy je lepší, když je vůz pouze po jednom majiteli, který s ním jezdil pravidelně, protože se z toho dá snadno vypočítat, jestli je tachometr stočený na nižší hodnotu. Počet najetých kilometru totiž nemusí vždy souhlasit.
úspěšná dohoda.jpg
Velká spousta lidí dělá tu chybu, že vůz zakoupí ihned. Není to ale dobře. Nikdy totiž nevíte, kde na ten stejný vůz narazíte v daleko lepším stavu.
Před samotným nákupem je také důležité překontrolovat číslo karoserie VIN, které najdete vyražené do plechu karoserie na předním podběhu. Odborník by měl rozeznat, zda nedošlo k přeražení čísla, kdy je podezření na jeho odcizení.
Podezřelá může být také servisní knížka a to tehdy, pokud není vyplněná řádně anebo vůbec. Může se sice jednat o opomenutí nebo nedbalost, ale také o známku manipulace.