Makeup tak, jak jej neznáte

Využíváme jej k zakrytí nedokonalostí, ke sjednocení obličeje, nebo protože nás prostě líčení baví. Věděli jste však, že nejsou jen tekuté makeupy, ale i jiné, které dokáži taktéž vytvořit pěknou parádu?
 
Tekutý
Ten je nejběžnější. Většinou se nachází v nádobce s pumpičkou, kapátkem, popřípadě štětečkem. Občas je velice těžké určit jeho barvu, mohou být dražší i levnější. Mají občas tendence tvořit mapy, obtiskávat se na obličeji, nebo se různě slévat do vrásek.
 kosmetika pro dámy
Pěnový
Pěnová verze se rozšířila přibližně před třemi lety a nyní se tolik nepoužívá. To však neznamená, že je špatný. Jeho konzistence je jemná a nanášení by vás jistě bavilo více, než u tekutých produktů. Avšak také tvoří mapy a ty levnější často nevytvoří hladký finish.
 
Tuhý
Tuhý makeup by se mohl zdát nemožný na rozetření, ovšem není tomu tak. Například ten od Lushe, jelikož je vyrobený z různých olejů, se roztírá velmi hladce. Stejně tak i jiné. Nanesete vrstvu na obličej a můžete s ním se štětcem snadno manipulovat. Často dosáhnete i vysokého krytí. Mohou být určené jak na mastnou, tak na suchou pokožku, je třeba však správně vybírat.
 štetce a tvářenky
Pudrový
No a nakonec minerální pudrový produkt. Může se zdát, že je velmi suchý, a tudíž nepoužitelný. To však není pravda. Jen je třeba jej správně nanášet, aby se dostal na pleť a ne jinam. Pomáhejte si štětcem, který je jemný, ale s nahuštěnými štětinami. Naneste na něj výrobek a buď postupným vtlačováním, nebo krouživými pohyby jej zapracovávejte do kůže. Zde se uchytí a zvládne toho vydržet poměrně dost. Nejedná se totiž o pudr jako takový, stále je to makeup.
 
Při výběru si můžete postupně zjišťovat, který vám vyhovuje více a na který se už znovu ani nepodíváte. Ovšem nezapomeňte si nejprve zjistit, jestli je produkt vhodný pro mastnou či suchou pleť, jakou máte vy, a zda-li potřebujete rozjasňující či matující. Nebo jestli chcete pouze lehké letní líčení či opravdu krycí, které využijete například na ples.