Jižní Morava je zkrátka poklad naší země

Snad ani celá dovolená nám nebude stačit na to, abychom poznali krásy tohoto kraje. Dá se říci, že Morava jako taková je velmi krásná a i když je převážně spojována s dobrým vínem, tak je zde i mnoho památek a nádherných zákoutí, které rozhodně stojí za návštěvu. Inspirací nám může být , kde si můžeme najít místo k odpočinku. Kraj je bohatý na cyklostezky, ale ani pěší turistika nezůstane stranou. Nesmíme zapomenout na milovníky dvou rychlých kol, jelikož tato oblast hodně láká k vyjížďkám na motorce. Pokud vyrazíme do mikulovské oblasti, tak bychom rozhodně měli navštívit tři základní místa.
vinice na Moravě.jpg
1. Město Mikulov – jedná se prakticky o centrum vinařské podoblasti. Jeho dominantou je barokní zámek, který stojí na skalním útesu. Přímo v něm můžeme vidět jeden z největších sudů v Evropě, do kterého se vejde přes 1 000 hl vína a to je pořádný nářez.
2. Lednicko-valtický areál – je to skutečně nádherný komplex staveb. Mimo toho zde uvidíme roztroušené nejrůznější chrámové stavby, zámečky, kolonády, zahrady, vlastně se tato nádhera musí zažít, to se nedá slovy popsat. Dalším nejvyhledávanějším místem je minaret.
3. Pálava – tu snad zná každý správný vinař. Ale nesmíme zapomenout na chráněnou krajinnou oblast zahrnující hřebeny Pavlovských vrchů. Odtud je skutečně nádherný pohled na Novomlýnské nádrže a samozřejmě jak jinak, než na rozsáhlé okolní vinice.
řeka u Znojma.jpg

Morava tím nekončí

Turistických míst je tu skutečně mnoho, takže vybrat si může každý podle toho, co má nejraději. Moravský kras je evropským unikátem, tajemná Býčí skála zase ukrývá tajemství a kdo ví, zdali se jednou dozvíme, co se tu vlastně přihodilo. V Hustopečích nalezneme speciální „vínové lázně“, které nám nabídnou až 20 procedur, využívá se zde k relaxaci nejen víno na pití, jak si mnozí myslí, ale především k zábalům. A to se používá nejen samotné víno, ale také jadérka, vinný cukr nebo vinný olej. Čeká nás tu dále spoustu hradů, zámků, rozhleden a dalších památek a také mnoho nových přátelských tváří.