Je lepší cestovat s cestovkou?

Sázíte raději na pohodovou a klidnou dovolenou, kdy se nemusíte o nic starat? Nebo vám vyhovuje adrenalin, dobrodružství a nejistota? Zájezdy s cestovní kanceláří mají určitě své výhody. Předem je vše naplánované a vy se v podstatě o nic nestaráte. U poznávacích zájezdů navštívíte ta nezajímavější místa, beztoho, aniž byste si museli sami plánovat trasu a zajišťovat ubytování. Zkrátka, u zájezdů s cestovkou nic neřešíte. Musíte počítat s tím, že tyto zájezdy budou o něco dražší, než cestování na vlastní pěst. Když se rozhodnete pro zájezd last minute, můžete naopak nějakou korunu ušetřit. Při organizovaných zájezdech nemusíte řešit stravování, to přináší také zjednodušení pobytu.
dopravní letadlo
V případě, že na vaší dovolené dojde k nějaké zapeklité situaci, průvodce cestovní kanceláře, bude řešit problém společně s vámi. Organizovaný zájezd oceníte při neznalosti cizího jazyka. Dovolená s cestovkou má, ale také svá rizika. Například úpadek cestovní kanceláře. Toto riziko, ale rozhodně nijak neovlivníte. Také si nezapomeňte důkladně přečíst smlouvu, kterou budete s kanceláří uzavírat.
Na druhou stranu, výhodou cestování bez cestovky, je větší volnost. Pokud se rozhodnete zapůjčit si automobil, zjistěte si, jestli v zemi, kam se chystáte, platí náš řidičský průkaz. Asi oceníte, že se nemusíte vázat na společný program. Výlety, si můžete naplánovat zcela individuálně. K tomu si, ale musíte sami zajistit ubytování nebo zjistit, jak a čím se v lokalitě, kam se na dovolenou chystáte, budete pohybovat.
velká loď
Někdy je ve velkých evropských městech cestování městskou hromadnou dopravou zmatečné a složité. Při cestování na vlastní pěst, můžete mít občas problém s ubytováním. Třeba máte vysoké nároky na ubytování a představu o určitém komfortu. Můžete být, ale zklamaní. Ubytování byste si měli zajistit předem. Není možné totiž sázet na jistotu, že ho seženete až na místě, tak jako v případě cestování se zájezdem. Při cestování, si nezapomeňte vždy uzavřít cestovní pojištění.
Určitě jsou, ale lokality, kam byste se sami vydat neměli.