Jaro v duši i v bytě

Toužebně očekávané jaro nás však může zaskočit jarní únavou. Ta je logickým vyústěním předchozích chladných měsíců s nedostatkem slunečního záření. Na podzim a v zimě také býváme častěji nemocní, jíme těžší stravu a mohou nám chybět vitamíny i minerály. Takže tělo i duše bývají na jaře dost vyčerpané.
květy fialek
Doporučuje se zvýšit přívod vitamínů i v tabletové formě, odlehčit stravu, pokusit se pomocí bylinek, sauny apod. zbavit tělo zatěžujících škodlivin. Pro jaro jsou taky typické deprese. Proto zařaďme do programu relaxace a činnosti, které nám přinášejí radost a baví nás. Nenahraditelným je pohyb na čerstvém vzduchu, prokrví se mozek a zlepší nálada. Důležité je se nepřepínat. Na jaře se nám často ozývají ve zvýšené míře bolesti svalů či kloubů. Naštěstí je spousta možností masáží či wellness procedur, které přispějí k relaxaci těla i ducha.
S jarem přichází čas na nepříliš oblíbený velký jarní úklid
Měli bychom uklízet promyšleně, abychom si práci usnadnili a urychlili. Klidně si plán úklidu můžeme napsat na papír. Doporučuje se začít mytím oken, byt se provětrá, prosvětlí a další úklid nám půjde lépe od ruky. Na řadu pak mohou přijít vystavené předměty, které zbavíme prachu a následně nábytek. Pořádně vyluxujeme, vytřeme podlahy. Koupelny a toalety jsou samostatnou kapitolou. Protože se o ně ale staráme během celého roku, uklidíme jako obvykle. U kuchyně záleží, jak jsme se o ni starali v předchozích měsících. Kdo to trochu zanedbal, bude mít více práce.
mytí oken
Můžeme udělat hloubkový úklid skříní a skříněk. Vše nepotřebné vyházet nebo darovat na charitu. I v koupelně se vyplatí protřídit kosmetiku. Alespoň získáme přehled, co vše vlastně doma máme.
Úklid obvykle považujeme za nutné zlo, ale provoněný uklizený čistý byt přispěje k naší duševní pohodě.