Rubriky
Produkty

Jaký si postavit plot?

Přemýšlíte, že si v nejbližší době necháte postavit plot kolem svého pozemku, nicméně zatím nevíte, jaký druh plotu zvolit? Nevíte, jestli je pro vás lepší dřevěný, betonový, nebo třeba živý? Potom jste tu na správném místě. V nedávné době jsme udělali průzkum trhu, ve kterém jsme srovnávali nejrůznější druhy plotů a jejich výhody a nevýhody. Pojďte se tedy s námi podívat na výsledek našeho šetření.

dřevěný plot

Jako první jsme se rozhodli vzít pod lupu betonové ploty. Stačí do vyhledávače napsat klíčové slovo betonové ploty a ihned dostanete celou řadu výsledku, jako například betonové ploty montazmpc.cz. Nicméně vraťme se k meritu věci. Betonové ploty jsou oproti svým konkurentům podstatně pevnější a odolnější. Hravě si poradí jak s přírodními vlivy, tak s nechtěnými návštěvníky. Navíc za betonovou stěnou budete mít příjemné závětří. Musíte však počítat i se stínem, který budou stěny vrhat. Nicméně musíte počítat i s tím, že oproti jiným druhům jsou betonové ploty trošku dražší.

nový plot

Dalším druhem, kterému jsme se podívali na zoubek, jsou ploty dřevěné. Ty jsou velmi krásné a vkusné jak k ohraničení domu, tak i zahrady, nebo ohrady pro dobytek. Tento typ plotů vás sice neochrání před nechtěnými zraky kolemjdoucích, nicméně ne vždy je právě tohle vyžadováno. Velkou výhodou je nízká pořizovací cena a snadná a rychlá stavba.

Posledním druhem jsou ploty živé. Ty jsou oproti těm předešlým úplně odlišné. Musíte čekat, až vám plot vyroste a navíc jej musíte pravidelně upravovat a pečovat o něj. Nicméně působí nejvíce elegantně. Musíte však počítat s tím, že takovýto plot je snadno překonatelný a před nechtěnými hosty vás tak úplně neochrání, proto se tak velmi často používá v kombinaci s klasickým plotem s pletivem a betonovými sloupky. Tento plot vás pak ochrání a i před nectěnými návštěvníky a zloději.