Jak zabavit děti na cestě dopravními prostředky

Zabavit děti na dlouhé cestě autem není snadný úkol, poněvadž je každé děcko jiné, a ne každému se zavděčíte svou vlastní fantazií.

Dostatečný komfort

Pro každého je cestování autem na dlouhou vzdálenost úmorné, zvláště pro naše ratolesti. Pamatujte proto na dostatečný komfort v podobě malého polštářku, přikrývky, plyšáků, a oblíbených hraček. Místo deky může posloužit třeba i mikina nebo bunda.
Co se týče potravin, základem je dostatek tekutin, ale především servírované dobroty v takové formě, která je pro ostatní pasažéry překvapením. Vyplatí se dát si tu práci s přípravou perníku, ovocného koláče, nebo řízků, aniž by o tom druzí věděli. Vybalit cestou něco dobrého, co jste doma dlouho neměli, je pak skvělým povzbuzením pro ně, i pro vás.
volkswagen na křižovatce.jpg

Jak děti zabavit i bez vlastní iniciativy

Magnetické tabulky – cokoliv magnetického, co se nemůže kutálet a při jízdě automobilem padat na zem, je ideální pro zabavení dětí na dlouhých cestách. Mohou to být magnetické „člověče nezlob se“, samolepky, univerzální tabulky v kufříku, na něž se maluje.
Fotoaparát – starší digitální fotoaparát, nebo mobilní telefon s fotoaparátem mohou děti využívat k fotografování zajímavých míst v průběhu cesty. Děti se jednak báječně zabaví, a samostatně si mohou vytvořit svůj vlastní itinerář. Některé z nich dokonce mohou přistoupit i na starou osvědčenou zábavu – zapisování názvů obcí tužkou do papírového deníčku. Tvořivé děti velice rády plánují trasu na papírových mapách a pak ji porovnávají se skutečnou.
automobil a cesta.jpg
Sluchátka – poslech hudby ve sluchátkách, anebo pohádka puštěná z tabletu je také jednou z možností, jak své ratolesti zabavit nebo dokonce uspat.
Pastelky s blokem – každé dítě by mělo mít svůj vlastní kapsář s pastelkami, sešity, knížkami a dalšími drobnostmi. Učí se tím organizovat své vlastní tvořivé prostředí, za něž si nesou odpovědnost sami. A v průběhu cesty mohou malovat podle předlohy, nebo dle vlastní fantazie.