Rubriky
Byznys

Jak si zachovat koberec stále krásně čistý

Ještě nedávno byl koberec velice populární. Nenašli byste domácnost, kde by nebyl alespoň jeden koberec v místnosti. Dnes si však můžeme vybírat z různých typů podlah a proto se koberce začali postupně z našich ložnic a obýváků vytrácet. Koberce jsou totiž na údržbu náročnější a nemůžete ho jednoduše vytřít, aby znovu zářil čistotou. Avšak koberce se z trhu neztratili a můžeme je koupit v různých velikostech a barevných provedeních. Oceníte je především tehdy, pokud máte doma malé děti, které většinu času tráví právě na zemi, kde si hrají s hračkami.

vysavač

Pokud chcete minimalizovat zašpinění koberce, mějte na paměti, že na koberci se nejí a nepije. Jestliže sebe i děti toto naučíte, hned se vyhnete několika nepříjemným hůře čistitelným skvrnám. Také po koberci nechoďte v botách, se kterými chodíte venku. Boty zanechte v předsíni nebo v botníku. Hodně lidí dnes ve svých bytech chovají nějaké zvířátko. I to je potřeba ohlídat. Jedna možnost je zvířátko na koberec vůbec nepouštět, anebo věnujte čas tréninku svého psího a kočičího miláčka a naučte je, že potřeba se vykonává jinde než na vašem koberci. Koberec také pravidelně vysávejte, a pokud se chcete zbavit roztočů a koberec lehce vyčistit, pořiďte si parní čistič.

koberec

Když je váš koberec silně znečištěný a nedaří se vám jej doma vyčistit, pozvěte si domů profesionály. Ti se speciálně zabývají čištění koberců https://www.wismont-cisteni.cz/, používají nejnovější technologie a s výsledkem budete určitě spokojeni. Můžete si nechat vyčistit klasický koberec, ale také perský či vlněný. Používaná čistidla jsou šetrná vůči materiálu a vašemu zdraví. Koberec zbaví všech virů, bakterií a alergenů a odstraní z něj špínu do hloubky. Odstranění chlupů od domácích mazlíčků je samozřejmostí. Nejenže váš koberec bude čistý, ale může také krásně vonět použitím speciálního deodorantu.