Bílé pláže Vietnamského letoviska Mui Ne

Říkáte si, že Vietnam není místo pro luxusní dovolenou? Mýlíte se. Mui Ne bylo sice donedávna jenom malou rybářskou osadou, dnes má ale tento resort dostatek zájemců o dovolenou na to, aby otevřel krásné letovisko mezi vesnicemi na plážích a vystavěl zde mnoho hotelů, guesthousů, ale také bungalovů a jiných zařízení pro turisty. Můžete si vybrat letovisko podél deset kilometrů dlouhé pláže a najdete zde jak levnější formy ubytování, tak luxus, srovnatelný s Thajskem nebo Malajsií.

· Turistický boom
Někdy v devadesátých letech objevili destinaci Mui Ne turisté a během dvaceti let se z této rybářské osady stal vyhlášený resort. Nádherné horké počasí, bílé písčité pláže, blankytná obloha, tyrkysové moře a nádech jednoduchosti, který s sebou nese venkovské domorodé obyvatelstvo – to je přece jenom jiná exotika.

· Velká města i příroda
Vietnam nejsou jenom velká města, zajímavá kultura a historie nebo nakupování. Vietnam je také bohatá země, co do cestovního ruchu. Pokud si potřebujete oddechnout od ruchu velkoměsta a od neustálého hlídání mobilu nebo hodinek, Mui Ne je ideální místo, kam byste se měli vypravit.

· Vyžití
Co vám tohle letovisko nabídne? Inu, na co si jenom vzpomenete. Ať už jsou to vodní sporty od skútrů, přes vodní lyže nebo surfování či potápění, windsurfing nebo kiteboard, všechno si zde můžete vyzkoušet. A pokud vás zajímá jídlo, neprohloupíte, když si necháte připravit ryby podle místních. Všechno, co domorodci jedí, byste měli vyzkoušet – jedná se převážně o mořské plody a nejrůznější druhy ovoce.

· Sucho a horko
Jedná se o oblast, které je ve Vietnamu nejsušší a nejteplejší, proto během zimních měsíců v době mezi říjnem a dubnem přijíždějí až sem za teplem Evropané, ale také Rusové. Pamatujte, čím dražší lokalita, tím více nápisů v azbuce.